Derin Temel Makinaları Bakim Onarım

Derin Temel Makinaları Bakim Onarım

Zemine aşırı baskı uygulayan binaların inşaasında ağır ve güçlü temelleri oluşturmak gibi işlemleri gerçekleştirebilen en doğru ekipmanlar, kazık teçhizat ve bunlarla ilgili olan makinalardır. Bu makinalar icat edildiğinden beri inşaat şirketleri aşırı insan gücü kullanımını önleyebildiklerinden mali açıdan iyi tasarruf yapabilmişlerdir. Müşterilerimizin beklentilerine hitap edebilmek için, farklı markadaki kazık ve diğer zemin makinalarının bakım onarımını yapabilmenin gururunu yaşamaktayız.

Zemin makinalarının çalıştırıldığı ortamlar diğer ortamlardan daha zorlu olduğundan ve bu makinalar her türlü ortamda çalıştırıldıklarından, bu makinaların bakımları oldukça karmaşık ve zor bir iştir. Müşterilerimizden gelen yoğun talep üzerine, bünyemizde bulunan mekanik bakım servisini daha geliştirdik ve hem kendi makinalarımızın hem de müşterilerimizden gelen talepleri karşılayabilen bir departmana dönüştürdük. Zemin teknolojilerinde kullanılan makinalarının bakım ve onarımı konusunda kazandığımız deneyimleri oluşturmuş olduğumuz Makina Bakım Onarım Hizmetleri departmanımız aracılığı ile paylaşmaya karar verdik.

Bir mühendislik firması olarak Temeltek zemin ve derin temel işleri endüstrisinde uzman olan ve bu makinaların doğalarının yanı sıra çalıştırıldıkları ortamı da iyi bilen doğru profesyonellerden oluşan bir kadroya sahiptir. Başta kazık makinaları olmak üzere diğer tüm zemin makina, araç ve gereçleri için bakım onarım etkili ve yeterli bakım onarım planları hazırlayabiliyor olabilmemiz sunmuş olduğumuz bakım onarım hizmetlerinin en mükemmel özelliklerinden birisidir. Şuanda, bakım onarım departmanımız müşterilerimize markaya bakılmaksızın her tür derin temel makinaları ve kazık makinaları için hesaplı bakım hizmetleri ve danışmanlık hizmetleri sunabilmekteyiz.

Zemin Makinaları Bakım Onarım

 • Fore Kazık Makinaları Bakım
  2

  Temeltek fore kazık makinalarınıza, makinalarınızın doğasını ve nerede kullanıldığını iyi anlayan elit bir mühendislik ekibiyle uygun bakım hizmetleri sunmaktadır. Uzun vadede tasarruf yapmanıza olanak tanıyan ve aracınızı bakımlı bir durumda tutacak çeşitli bakım çözümleri sunmaktayız. Derin temel makinaları çeşitlilik arz etmeleri ile karakterize edilirler. Zor koşullar altında çalışan güçlü makinalardır, sunduğumuz çözümler uzun vadede güvenilir ve operasyonlarda hesaplıdırlar. Genel makine bakım hizmetlerinin yanı sıra Temeltek fore kazık süreçlerinde kullanılan diğer ekipmanlarında bakımını gerçekleştirmektedir.

  01

  image-1
 • 02

  image-1

  CFA Kazık Makinası Bakım
  2

  Temeltek projelerinizin gereksinimlerine göre tasarlanmış bakım planları ile CFA kazık makinalarının bakım ve onarımını gerçekleştirmektedir. CFA kazık makinaları, derinlerde çeşitli ölçülere sahip kazıkların imalatında kullanılan devasa makinalardır; fakat bu makinalar, devasa görünümlerinin tersine hassas bir yapısı vardır. Temeltek önleyici ve periyodik bakım hizmetlerinin yanı sıra birçok bakım olanağı sunan bir firmadır. İşletmenize önem veriyoruz.
 • Çakma Kazık Makinası Bakım
  5

  Çakma kazık makinası, istenilen derinliklere ulaşabilmek için darbeleme yöntemi ile çalışan bir derin temel makinasıdır ve kazıkların boyu tutarsız zemin koşullarının durumlarına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Çakma kazık makinalarının materyel ve şekil bakımından birçok çeşidi bulunmaktadır. Yapısal mukavemete ulaşabilmek için çabucak fabrike edilebilirler. Temeltek’in mühendislik profesyonelleri bu araçlarınızı mekan veya mevsime bakılmaksızın ele alıp çalışır tutmakta oldukça deneyimli ve yeterlidirler.

  03

  image-1
 • 04

  image-1

  Mini Kazık Makinası Bakım
  3

  Mini kazık makinaları çalışma alanlarının kısıtlı olduğu dar alanlarda çalıştırılırlar. Mini kazık makinaları küçük çapta delikler açabilir, varolan yapıların altına ankoraj atabilir, düz şekillerinden dolayı kapılardan içeri girebilir ve toprağı sıkılaştırmak için içene grout enjekte edebilirler. Temeltek, CFA kazık, SFA kazık, Rotari Kazık ve Çakma kazık gibi uygulamalara sahip tüm mini kazık makinalarına bakım ve onarım hizmeti sunmaktadır.
 • Rotary Kazık Makinaları Bakım
  4

  Rotary kazık makinaları güçlü bir burgu çapası takılmış olan kelly çubuğu ile imal edilmiştir. Delgi, rotari yöntemiyle açılır ve geçici bir kılıf aracılığı ile yapı desteklenir. Deliği uzatmak için burgu aparatı ile birlkite kazı kovaları da kullanılır ve sıvı destek kimyasalları çukuru çevreleyen zemine uygulanır. Çukura daha sonra güçlendirme donatısı yerleştirilir; sonrasında ise tremi borusu kullanılarak çukura beton dökümü uygulanır. Geçici kılıf çukur betonla doldurulduktan sonra çukurdan çıkarılır. Bu tip makinalar konusunda uzman bir firma olarak, Temeltek makinalarınıza uygulanacak bakım hizmetleri ile onları güvence altına almayı taahhüt etmektedir.

  05

  image-1
 • 06

  image-1

  Jet Grout Makinaları Bakım
  3

  Günümüzde inşaat endüstrisinde, jet grout ıuygulamaları temel ve zemin güçlendirme işlerinden kullanılan dünya çapında en popüler uygulamalardan birisidir. Jet grout makinası, zemine beton enjekte ederek zeminin mukavemetini artıran ve su geçirgenliğini azaltan uygulamaları yapan bir makinadır. Ölçülere uygunluğu tam kolonlar oluşturabilmek amacıyla kullanılabilecek mükemmel bir makinadır. Jet grout makinası, kısaca yavaş RPM sağlamayı ayarlayabilen hidrolik kontrol vanaları, otomatik aşamalandırma mekanizması, hidrolik çubuk matkabı ve boru kelepçesinden oluşan bir makinadır. Sahiplerinin dikkat etmesi gereken hassas bir makinadır. Temeltek’in sunmuş olduğu makine bakım hizmetleri, jet grout makinaları ve ilgili ekipmanlarınızın bakım ve onarımı işlemlerinin tümüne çare üretmektedir.
 • Vibro Kazık Makinları
  3

  Vibro Kazık Makinları küçük fakat Vibro taş kolon, vibro beton kolon, vibro kompaksiyon uygulamalarını irili ufaklı sahalarda uygulamada yoğun olarak çalıştırılılan makinalardır. Basınç ve gerilim kuvvetlerine maruz kalan sahalarda vibro kazık imalatında kullanılan etkili makinalardır. Vibro kazık makinası, prefabrik beton kazıkları titreşim yardımıyla zemine çakan kulelerin kurulduğu makinalardır. Zeminin derinliklerine kazık çakıldıkça titreşimlerle toprak zemin yer değiştirir. Bu yoğun uygulamalar, hassas makinalarınızın doğru profesyonellerden bakım almasını gerektirir. Temeltek ile iletişime geçip size makinalarınızın bakımı konusunda nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda danışmanlık sağlayalım.

  07

  image-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir