Zemin iyileştirme çalışmaları, inşaat projelerinin zemini hazırlanırken sismik aktivite alanlarında sıvılaşma potansiyelininin risklerini ortadan kaldırmak ya da azaltmak için binanın bulunduğu sahaya dolayısıyla temele uygulanan iyileştirme faaliyetlerini kapsar.

Temeltek, 2007’den bu yana zemin mühendisliği ve zemin iyileştirme çalışmaları konusunda metotlar geliştirip ekipman kapasitesiyle müşterilerine bilimsel temelli sağlam çözümler sunan bir firmadır.  Drenaj, derin zemin karıştırma, zemin enjeksiyonu, jet grout uygulamaları ve vibro taş kolonlar inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılan zemin iyileştirme teknikleri arasındadır ve Temeltek bugüne kadar onlarca projede çeşitli uygulamalar yapmış, kalitesini verdiği hizmet ile kanıtlamış bir firmadır. Portföy kısımında ise bitirmiş olduğumuz projelere göz atabilirsiniz.

Temeltek, Türkiye ve Ortadoğu’da size diğer taahhüt firmalarının sunduğu hizmetlerden daha fazlasını üstün hizmet kalitesiyle sunabilecek lider bir firmadır. 2007’den bu yana bulunmuş olduğumuz projelerde diğer firmaların üstesinden gelemeyeceği birçok çözümü müşterilerimize sunmuş ve projelerinin devamını sağlamış bir firmayız. Prensip olarak bir işin sadece doğal zemin kalitesinden dolayı aksamasını kabul etmemekle birlikte her zeminin bizim servislerimizle projenize uygun hale getirebilmekteyiz.

Bir projenin başarısı için gerekli olan zemin iyileştirme teknikleri arasından özel bir projeye uygun olanı seçmek uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu açıdan Temeltek, sahip olduğu laboratuar imkanlarıyla sizin sahanıza en uygun zemin iyileştirme yöntemlerini projenize uygun olarak analiz eder, tasarlar ve uygular. İşin sonucunda ise sizin beklentilerinize uygun olarak gerekli raporlamaları profesyonelce yapar.