Temeltek, temel işlerindeki gereksinimlerinize çözüm olarak sekant kazık duvar sistemi (kesişen kazıklar) hizmeti sunmaktadır. Sekant kazık duvar sistemi kesişen donatılı beton kazıklar oluşturarak yapılmaktadır. Bu yüzden bunlara kesişen kazıklar da denmektedir. Sekan kazık duvarları donatı ya da çelik krişlerle güçlendirilebilir ve çamurun altın delgi ya da burgu (auger) yöntemiyle de çamurun ya da yer altına yerleştirilebilirler. Birincil kazıklar inşa edildikten sonra bir sonraki yeteri kadar mukavemet kazandıktan sonra ikincil kazıkların kurulumu yapılır.

Kazıkların örtüşmesi 8 cm düzeninde tipik olarak ortaya çıkar. Tanjant kazıklı bir duvarda kazıkların örtüşmesi durumu ortaya çıkmaz, çünkü tanjant kazıklar yanyana gömülerek yapılır.

Sekant kazık duvarlarını temel avantajları inşaat çalışma planında esneklik sağlaması, sac kazıklarla karşılaştırıldığında daha sert bir mukavemet sağlaması,  büyük kayaların olduğu zor alanlarda çalışmaya olanak vermesi titreşimi azaltmaktır.

Derin kazıklarda dikey olarak toleransları elde etmek zor olabilir. Sekant kazık duvarları kesişme noktalarında sızdırmazlık sağlamaz ve sac kazık duvarla karşılaştırıldığında hesaplı da değildir. Sekant kazıklarının tasarımında çelik krişler kullanıldığında olağandan daha zayıf beton kullanmak gerekir. İki ana kriş arasında duvara döşenen kazık perdeleme ve kompresiyon kavisi için denetlenmelidir.

Tanjant Kazık Duvar

Tanjant kazık duvarlar sekant kazık duvarların ve berlin duvarının bir varyasyonudur. Ama tanjant kazık duvarlar keşişme ya da örtüşme olmadan inşaa edilirler. Sekant kazık duvarla karşılaştırıldığında tanjant kazık duvarı inşaat çalışma düzeninde esneklik ve hızlı ve kolay kurulum avantajları arasındadır ama yüksek  taban suyunun drenaj olmadığı yerlerde mobilite sağlamaz.