Zayıf toprak zemin ve aşarı yükün mevcut olduğu durumlarda binaların ya da yapıların sağlam bir zemine oturmasını sağlamak için yükü dayanıklı zemine oturmak gerektiğinde Temeltek’in sunmuş olduğu derin temel uygulama hizmetleri aradığınız kaliteyi size sunmaktadır.  Temeltek jeoteknik profesyonelleri sahayı denetler ve oradan aldığı numeleri analiz edip teknik analiz sonucunda ortaya çıkan değerlere göre uygun aralıklarla destek, kazık ya da delgi boşlukları için ana projenin özelliklerine göre tasarım oluşturur ve uygulama yapar.

Yeryüzünün sağlam tabakalarına ulaşmak için gereken kodlara kadar zemin delindikten sonra, Temeltek önceden hazırlanmış çelik donatıyı açılan boşluğa yerleştirir. Bu prosedürden sonra,  doğru mühendislik standardlara göre hazırlanmış olan beton delgi içine yerleştirilir .  Her kolonun uyumluluğunu denetlemek için geniş çaplı testler uygulanır.  Tamamlanmış bir kazık gerilmelere, baskıya, yatay yüklere karşı toprağın altında oldukça dayanıklıdır. Bu teknik, inşaat firmalarına çok büyük çapta ve katta binalar, köprüler ve diğer yapıları inşaa etmeye olanak tanır.

Temeltek 4.5 metreden 91.44 metreye kadar derinliği olan temellerin olduğu mücadele gerektiren projeler konusunda deneyimlidir.  Zamanında ve etkili çözümleri size sunabilmemiz için bu iş için üretilmiş araçlardan oluşan bir ekipman parkımız bulunmaktadır. Temeltek, dünyanın çeşitli yerlerinde diğer firmaların üstlenmeye cesaret edemeyeceği projeleri üstlenip bitirmiş bir firmadır. Müşterinin beklentilerinin ötesinde projelerin gereken kalite ve zamanından önce hesaba uygun şekilde teknikler, mühendislik çözümleri ve etkili makinaları kullanarak size hizmet vermekteyiz.

Mühendislik uzmanlığı gerektiren geniş ölçekli ve mücadele gerektiren projelerin tasarım ve inşaalarına çözüm sunabilme kabilyetimiz bulunmaktadır. Projelerinizin anayapı taşı olacak olan temel işlerinizde sizlere kaliteli hizmet garantisi sunuyoruz.  Sizlere doğru mühendislik çözümleri ve kendi sahip olduğu makinalarıyla çözüm sunabilecek bir pazar lideriyiz.