Temeltek, 2007’de tek makina ile adım attığı inşaat endüstrisinde günümüzde geniş bir makine parkı ve kurmuş olduğu ulusal ve uluslararası ağlarla başarılı projelere imza atmaya devam etmektedir.  Tek bir kazık makinası, bir operatör ve birkaç elamanla  yaptığımız ilk işler arasında sadece kazık çalışmaları ve belli başlı etüt çalışmaları bulunmaktaydı ve günümüzle karşılaştırdığımızda işler o kadar da büyük değildi. Ama kararlı duruşumuzun verdiği güçle yılmadan devam ettiğimiz yolda karşımıza yeni ve daha büyük projeler çıktı ve vizyonumuzu genişletti.

O ilk makinayla başladığımız günlerde kimi işlerde başka firmalardan makine kiralamak zorunda da kaldık ama sonuç olarak geliştirdiğimiz iş geliştirme anlayışıyla yeni başarıların da kapısını araladık.  Oluşturmuş olduğumuz müşteri memnuniyeti ve sağlam pörtföyümüzle yeni başarıların da peşinden gitmekte ve emin adımlarla yürümekteyiz.  2007’den bu yana servislerimiz kapsamında bulunan işlerden irili ufaklı bir çok projenin tamamlanmasını sağladık. En son olarak bitirmiş olduğumuz 3. Havalimanı kazık ve zemin iyileştirme projemizle kalitemizi bir kez daha kanıtladık

Mühendislikte mükemmeliyeti yakalayıp kaliteli işler sunmamız ve yenilikçi anlayışımız vazgeçilmez prensiplerimiz olmuş, tutarlı bir büyüme gerçekleştirmek için de iş geliştirme modellerine yeni  teknikler uygulayıp başarılı projelerin adresi olmayı amaçladık ve pazarımızda lider bir firma olma hedefimizden asla ödün vermedik.

Temeltek, yakalamış olduğu mühendislik başarısını şans eseri kazanmış bir firma değildir. Önümüze çıkan her projeyi, kaliteden ödün vermeden titizlikle ele alışımız ve müşteri memnuniyetini yakalama çabalarımızın her adımında ayrı bir başarı hikayesi gizlidir. Bu manada kaliteyi organizasyonumuzun her seviyesinde en üst sevide tutmaya kendisini adamış bir firmayız. Sahip olduğumuz deneyimli mühendislik kadromuzla en iyi analiz tekniklerini kullanmakta kazancımızın kaynağı olan toprağı ve  taşı en iyi şekilde şekillendirmekte ve standarda uygun metotları kullanmaktayız.  Sahip olduğumuz uzmanlıkla, müşterilerimize maliyet yönetimini kolaylaştırıcı çözümler ve alternatiflerini sunmaktayız.  Zemin mühendisliği  konusunda teknik ve taahüt faaliyetlerinde bulunan lider bir firma olarak deneyimlerimizi sizlere geçmişten aldığımız güçle iletmekte ve pazar payımızı genişletmekteyiz. Temeltek, şuanda ulusal ve uluslararası arenada sunduğu servisler kapsamında her türlü projenin altından kalkabilecek kapasiteye sahiptir ve müşterilerinin yanında tam bir çözüm ortağı olarak durmaktadır.